Nieustanny rozwój nowych technologii powoduje, iż coraz częściej instalujemy w naszych domach oświetlenie ledowe. Zwykłe żarówki żarowe powoli odchodzą w zapomnienie. Jeszcze niedawno światło LED, czyli Light Emitting Diode, służyło jedynie do dekoracji z braku możliwości uzyskania właściwego doświetlenia wnętrz, w których pracujemy, czy wykonujemy inne, precyzyjne czynności. Nie było mowy o czytaniu przy nim książek, czy traktowaniu go jako podstawowe źródło oświetlenia.
Zastosowania lamp ledowych
Obecnie żarówki ledowe osiągają światło porównywalne z ich poprzednikami, a dodatkowo możemy dopasować jego odcień do naszych indywidualnych potrzeb. Są wykorzystywane w przemyśle, służą do oświetlania ulic oraz masowo montowane są w sygnalizatorach świetlnych. Nie należą jeszcze do tanich rozwiązań, ale ich koszt rekompensuje niewielkie zużycie energii i niezwykle długa żywotność. Z pomocą taśm ledowych uzyskiwany jest nastrój i niepowtarzalny klimat w wielu restauracjach, klubach, a także w naszych mieszkaniach.
Oświetlenie ledowe można z powodzeniem łączyć ze światłem dziennym, bez negatywnych skutków dla naszych oczu. Podczas pochmurnego dnia wzmocnimy lampą diodową swoje miejsce pracy, otrzymując komfort pisania, czytania, czy wykonywania innych, wymagających światła czynności. LED nie wywołuje bólów głowy, ani nie męczy wzroku. Ze względu na długą eksploatację, o wiele mniej żarówek na przestrzeni lat się wyrzuca, co ma ogromny wpływ na środowisko. Wysokiej jakości oświetlenie tego typu daje dużo satysfakcji użytkownikom, bez ciągłego generowania niepotrzebnych kosztów.